قوانین و مقررات انجمن Root.ir

  • شروع کننده موضوع ROOT
  • تاریخ شروع

ROOT

Administrator
عضو کادر مدیریت
#1
قوانین و مقررات انجمن Root.ir

1-1: انجمن Root.ir تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است .لطفاْ در زمان مطرح كردن مطلبي در سایت ، به مسايل و قوانين کشور ، و نیز پرهیز از بحث و تبادل نظر در موضوعات مطرح شده در " فهرست مصادیق محتوای مجرمانه (موضوع ماده 21 قانون جرایم رایانه ای) "دقت لازم و کافی را مبذول فرمائید. و از قرار دادن مطالب و تصاوير مخالف با آن جداْ خودداري فرماييد.مدیران انجمن کلیه مطالبی که به نوعی دربردارنده مطالب فوق باشد را حذف و دسترسی کاربر خاطی را محدود خواهند کرد.

2-1: ایجاد هر گونه بحث مغایر با موضوع اصلی سایت همانند دين، مذهب ، سياست ، مقدسات ، موضوعات تفریحی و سرگرمی و نیز مسایل مربوطه به هر شکل و روش اکیدا ممنوع می باشد و در صورت مشاهده دسترسی کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
3-1: جهت ارسال پست و تاپیک و نیز هر گونه مطلب و پیام حتما از زبان شیرین پارسی استفاده نمائید.ارسال به صورت فینگلیش ، انگلیسی و سایر زبان ها و کاراکتر های بیگانه مجاز نمی باشد.

4-1: رعایت ادب و احترام به کاربران و مدیران سایت و استفاده از کلمات مناسب و مودبانه جهت ارسال هر نوع مطلبی در سایت ضروری می باشد.بدیهی است در صورت مشاهده عدم رعایت این بند از قوانین با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
5-1: لطفا در هنگام ايجاد تاپيک يا مطرح کردن سوالات خود ، انجمن مناسب را انتخاب نماييد و از مطرح کردن سوالات خود در انجمن هاي نامتناسب با سوالتان خودداري نماييد . در صورت عدم رعایت این بند از قوانین برای اولین بار تاپیک حذف خواهد شد و در صورت تکرار ، علاوه بر حذف ، اخطار تخلف نیر برای شما ثبت خواهد شد.

6-1: کاربران مي بايست در هنگام ارسال سوالات و مشکلات و پيغامهاي خود از يک موضوع مناسب استفاده نمايند. اين موضوع مي بايست در رابطه با سوال ، مشکل و يا پيغام ايشان باشد. در غير اينصورت در حالتي که کاربر جديد باشد به او اخطار داده خواهد شد. در صورت تکرار مجدد اين موضوع توسط کاربران ، بدون در نظر گرفتن جدید و قدیم بودن ، برخورد جدي خواهد شد. از انتخاب عناويني از جمله "كمك" ، "تورو خدا كمكم كنيد" ، "خيلي مهم" ، "هر كي ميتونه جواب بده" ، "نياز به پاسخ فوري" ، "يك برنامه" ، "چطوري ميتونم" ، "كرك برنامه" و مواردی از این قبیل جدا خودداري نماييد ، در غیر این صورت طبق قوانين با شما بر خورد خواهد شد.

7-1: کاربران سايت مي بايست در هنگام ارسال پيغام در انجمن ها از کلمات مناسب استفاده نمايند. در صورت مشاهده کلمات رکيک و نامناسب ، اكانت آن كاربر در اولين فرصت حذف خواهد شد و دسترسي وي به انجمنها قطع خواهد شد .

8-1: لطفا از ارسال تاپيکهاي تکراري جدا خودداري فرماييد. قبل از ايجاد تاپيک جدید و يا طرح سوال با استفاده ازگزينه جستجو از عدم وجود مطلب مورد نظر در انجمن ها مطمئن شويد. ایجاد یک تاپیک در بخش های مختلف به صورت تکراری اکیدا ممنوع می باشد.

9-1: لطفاْ از ارسال پست هاي تكراري در تاپیکها خودداري فرماييد. پست هاي تكراري توسط مديران به سرعت حذف خواهند شد و در صورتي كه كاربر قصد تبليغ و يا نمايش يك مطلب در تمامي انجمن ها را داشته باشد ، تمامي آن ارسالها حذف خواهند شد. چرا كه اين كار باعث ایجاد مزاحمت برای كاربران ديگر مي شود. در صورت تكرار اين عمل از سوي كاربر ، اكانت وي نيز در اولين فرصت مسدود خواهد شد.

10-1: لطفاً در هنگام جواب دادن به سوالات از به کار گيري الفاظ و جملاتي که باعث دلسردي کاربر سوال کننده شود خودداري فرماييد. در نظر داشته باشید سایت دارای بخش های آموزشی است و امکان مطرح شدن سوالهای ابتدایی از طرف کاربران وجود دارد.لذا ارسال پستهای تمسخر آمیز ، دلسرد کننده و موارد مشابه ممنوع می باشد.

11-1: لطفا در هنگام طرح سوالات خود آنها را به صورت جداگانه مطرح فرماييد. بدين معني که در صورتي که سوالهاي گوناگوني داريد ، آنها را در چندين ارسال مطرح نماييد و از مطرح کردن تمامي سوالات در يک ارسال خودداري فرماييد.

12-1: سواستفاده از امکانات سایت مانند پیغام خصوصی ، پیغام بازدیدکننده ، ارسال پست و تاپیک در انجمن ها ، پروفایل کاربران و .... جهت ارسال اسپم های تبلیغاتی ، دعوت برای پیوستن به گروهها ، سایتها و انجمنهای متفرقه ، دعوت برای خرید / فروش هر گونه کالا و محصول ، سرویس ، خدمات ، و ...... اکیدا ممنوع می باشد.( فعالیتهای تجاری تنها در بخش فروش سایت و با رعایت قوانین بخش فوق مجاز می باشد).

13-1: در صورت مشاهده هر گونه بي احترامي به كاربران ، مديران و مسئولان سايت ، با كاربر متخلف برخورد جدی خواهد شد و در صورت لزوم دسترسي وي به انجمنها قطع خواهد شد .

14-1: مباحث مربوط به Hack (از ديد منفي) و مسائلي که باعث آزار و اذيت ديگران شود اکيداً در سايت ممنوع مي باشد. تنها موارد مثبت ، برنامه ها و آموزش موارد امنيتي سيستم و مقابله با هكران و موارد مشابه که براي کاربران مفيد واقع شود، مجاز است. در صورت عدم رعایت این بند از قوانین دسترسی اکانت خاطی به انجمن مسدود خواهد شد.( قرار دادن اطلاعیه هک ، اطلاع رسانی در این زمینه نیز شامل موارد فوق است )

15-1: نام کاربري شما تنها متعلق به شماست. از به اشتراک گذاري حساب خود پرهيز کنيد. در غير اين صورت مسئوليت تخلفات بر عهده شما بوده و در این زمینه هیچ دلیل و توجیهی پذیرفته نخواهد شد.

16-1: لطفاً در صورتي که پاسخ سوالی را نمي دانيد از ارسال مطالبي که باعث شلوغ شدن آن ارسال شود پرهیز کنید. در صورتي که بحث خاصي داريد مي توانيد با رعایت قوانین تاپیک جدید ایجاد نمائید.

17-1: مسئوليت تمامي فايلها و يا تصاوير و ... كه از طريق سايت رد و بدل ميشوند بر عهده كاربر فرستنده ميباشد و در قبال موارد جانبی آنها از جمله سالم و کارآمد بودن ، آلوده نبودن به ویروس ، تروجان ، فایل های جاسوسی ، کدهای مخرب و ..... هیچ گونه مسئولیتی بر عهده Root.ir نمی باشد. ( پیشنهاد می کنیم در صورت دریافت هر گونه فایل در محیط اینترنت قبل از استفاده به وسیله برنامه های آنتی ویروس ، آنتی تروجان و برنامه هایی از این قبیل به صورت دقیق آنرا مورد برسی قرار دهید).

18-1: در صورت مشاهده قرار گیری فایل های آلوده ، مخرب و مشکوک توسط کاربران در انجمن ، بدون اخطار قبلی مطلب فایل فوق حذف و در صورت تشخیص تیم مدیریت ، اکانت کاربر خاطی مسدود خواهد شد.

19-1: براي امنيت بيشتر جهت گرفتن پاسخ سوال از انجمن ها استفاده نماييد در صورتي كه مستقيما با يك كاربر از طريق ايميل ، چت و يا هر طريق ديگري ارتباط داشته باشيد سایت هيچ گونه مسئولیتی در قبال ایجاد مشکلات احتمالی بعدی بر عهده ندارد.

20-1: چناچه اعمال مدیریتی ( حذف ، ویرایش ، انتقال ، قفل ، ادغام ) بر روی تاپیک ، پست ، پیغامهای موجود در درپروفایل و ... توسط مدیران اعمال شد در صورت نیاز جهت اطلاع از علل این امر و یا وجود سوال در این زمینه به صورت خصوصی با مدیر مربوطه در ارتباط باشید (در صورت مطرح کردن موضوع به صورت عمومی در قالب تاپیک ، پست و ... ، موارد سریعا حذف خواهد شد و پیگیری های بعدی شما حتی به صورت خصوصی پاسخ داده نخواهد شد . )

21-1: در صورت مشاهده موارد خلاف قوانین ، مورد را از طریق دکمه "گزارش پست خلاف" و یا پیغام خصوصی به مدیران انجمن مربوطه جهت بررسی ارجاع دهید.هر گونه برخورد شخصی کاربر به جای تیم مدیریت و تصمیم گیری در این زمینه مجاز نخواهد بود و در صورت مشاهده برخورد خواهد شد.

22-1: هر گونه استفاده ابزاری از امکانات "گزارش پست خلاف " و "تشکر" اکیدا ممنوع می باشد و در صورت مشاهده این مورد ، کاربر متخلف از امکانات فوق محروم خواهد شد.

23-1: در صورت ملاحظه هرگونه ارسال تمسخر آميز ، توهين آميز ، مطرح نمودن منازعات و مشکلات شخصی ، موارد اعتراض و انتقاد آمیز در رابطه با کاربران و یا تیم مدیریت در انجمن ها ، مطلب فوق سريعا حذف و در صورت تکرار مجدد برخورد لازم و کافی با کاربر خاطی انجام خواهد شد.

24-1: ارسال هر گونه پست نامرتبط که به نوعی سبب انحراف تاپیک از موضوع اصلی خود شود مجاز نمی باشد و در صورت تشخیص تیم مدیریت ، پست های نامرتبط حذف خواهند شد و برخورد لازم با کاربران خاطی انجام خواهد شد.استارتر تاپیک در صورت مشاهده موارد فوق تنها مجاز به ارسال گزارش به مدیران انجمن می باشد و هر گونه بحث و برخورد با کاربران خاطی ممنوع می باشد.

25-1: لطفا در جهت حفظ نظم و آرامش و رعایت حقوق دیگر کاربران لطفا هر گونه انتقاد ، منازعات ، مشکلات و نظرات شخصی خود در خصوص یک کاربر و فعالیت های او ( تاپیک ،پست ، مطلب و ... ) را به صورت خصوصی با ایشان در میان بگذارید و از مطرح نمودن مطالب فوق به صورت عمومی اکیدا خودداری فرمائید.

26-1: در صورت داشتن انتقاد از يک مدير لطفا در صورت تمايل به وسيله پيغام خصوصي‌ آنرا براي ديگر مديران ارشد ارسال نمائيد، چنانچه انتقاد و يا اعتراض نسبت به عمل يا رفتار مديري در انجمن داريد لطفا آنرا تنها از طريق پيغام خصوصي‌ براي مديريت سايت‌ ارسال نمائيد تا به موضوع رسيدگي‌ و در صورت لزوم مشورت هاي لازم انجام شود ،همچنين ميتوانيد از قسمت تماس با ما با مدیریت سایت در ارتباط باشید.

27-1: مدیران انجمن حق سوءاستفاده از مقام خود در جهت تبلیغ کالا ، خدمات ، سرویس و ..... ، خرید و فروش موارد فوق را ندارند. در صورت مشاهده تخلف فوق را از طریق قسمت "تماس با ما" و ایمیل مدیریت کل سایت ، اطلاع دهید مورد رسیدگی و تصمیم گیری نهایی قرار گیرد.

28-1: ارسال هر گونه پست تشکر و سپاس در تمام بخش های انجمن اکیدا ممنوع می باشد و در صورت مشاهده همانند پست اسپم برخود خواهد شد !( جهت تشکر تنها استفاده از "دکمه تشکر " مجاز می باشد ).

29-1: هر گونه تقاضای اسپانسر ، سرویس های رایگان ، مبادلات کالا به کالا و نیز اعلام آمادگی جهت ارائه سرویس ها و خدمات فوق ، پیشنهاد فروش سرویس ها و خدمات و کالا های رایگان به هر نحو در انجمن اکیدا ممنوع می باشد .

30-1: هر گونه ارسال های اسپم و پی در پی در جهت افزایش تعداد پست ها در انجمن اکیدا ممنوع می باشد و در صورت مشاهده علاوه در حذف تمامی پست های ارسال شده. اکانت کاربر خاطی مسدود خواهد شد.

31-1: هر گونه فروش لیست ایمیل در تمامی قسمت های سایت ممنوع است .

32-1: هر گونه بحث و تبادل نظر در خصوص راه های عبور از فــ یـــ لــــ تــــــر ، نرم افزارها ، معرفی سایتهای فــ یـــ لــــ تــــــر شده ، نحوه کانفیگ سرورها جهت موارد فوق ، خرید و فروش اکانت ها ، برنامه های مربوطه و کلیه موارد مربوط به این موضوع به هر نحو اکیدا ممنوع می باشد ! شرکت در بحث ها و مطالب فوق نیز به معنی عدم رعایت این بند از قوانین می باشد و در صورت مشاهده دسترسی کاربران خاطی به انجمن مسدود خواهد شد.

33-1: شرکت در بحث ها و مطالب خلاف قوانین انجمن و ادامه آنها حتی جهت اعتراض ، اعلام مخالفت و تذکر به ایجاد کننده مطلب مجاز نمی باشد .جهت کمک به سایت لطفا مورد را از طریق "گزارش تخلف" و یا " پیغام خصوصی" به یکی از مدیران انجمن اطلاع دهید.

34-1: آپدیت بی دلیل تاپیکها در تمام بخش های انجمن ممنوع می باشد و در صورت مشاهده پست های اسپم حذف و با کاربر متخلف برخورد خواهد شد.

35-1: هر گونه نقل قول پست های خلاف قوانین کاربران مجاز نمی باشد.

36-1: ایجاد هر گونه تاپیک در خصوص قالب های ریپ شده ، اسکریپت و موارد دارای کپی رایت ممنوع می باشد.

37-1: تمامی سوالات و درخواست های راهنمایی کاربران در تمام بخش های انجمن باید در تاپیک ایجاد شده پاسخ داده شود. در هر گونه ارجاع کاربر به پیغام خصوصی ، مسنجرها ، ارتباط از طریق ایمیل و موارد مشابه اکیدا ممنوع می باشد.

38-1: در صورتی که مایل به ارسال مطلبی از سایتهای معتبر دیگر می باشید.لطفا مطلب را به صورت کامل و بدون تغییر کپی نموده و در پایان حتما لینک و نام منبع را ذکر نمائید.(به دلیل رعایت حق کپی رایت و نیز در صورت وجود مشکل در سایت منبع ، کاربران دیگر دچار گمراهی نشوند )

39-1: هر گونه فعالیت تجاری تنها در بخش فروش سایت امکان پذیر است. ارسال مطالب فوق در دیگر بخشهای انجمن اکیدا ممنوع می باشد و در صورت مشاهده بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد تکرار تخلف فوق موجب برخورد با کاربر خاطی خواهد شد !

40-1: ایجاد هر گونه پست و تاپیک به منظور تبلیغات کانال ، گروه ، صفحات اشخاص و شرکت ها در شبکه های اجتماعی تلفن همراه و نیز شبکه های تحت وب ، در انجمن ممنوع می باشد.
 
آخرین ویرایش:
بالا